AKILLI TV

Shadow
Slider

AKILLI TV ÇÖZÜMLERİ

c2

Vestek tarafından Connected TV alanında geliştirilen Portal TV projesinde, yurt içi ve yurt dışı onlarca içerik ve hizmet sağlayıcısının tek çatı altında entegrasyonu sağlanmıştır. Bu sayede; Avrupa, VEM ve CIS bölgelerinde; 80’den fazla ülkede ve 50’den fazla sayıda marka ile satılan, sayıları 2016 yılı sonu itibariyle 4.000.000’u aşan Vestel üretimi Akıllı TV’lere bu platform üzerinden Portal TV hizmeti verilmektedir.

Adaptasyon ve geliştirme çalışmaları, yeni nesil Ultra HD TV’leri kapsayacak şekilde her yeni TV modeli için devam ettirilmektedir.

Bugüne kadar yapılan güncelleme çalışmaları ile; her yıl yeni Portal arayüzleri ve özellikleri, farklı marka ve ülkeler için devreye alınmaktadır. Uygulama listeleri ve portal arayüzleri; marka, ülke, TV modeli, TV yazılım versiyonuna göre konfigüre edilebilmektedir.

Vestel Portal içerisinde 100’den fazla uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar servis sağlayıcılarından alınıp URL olarak eklenmiştir; ya da gerekli API’lar temin edilerek Vestek tarafından geliştirilmiştir.