MOBIL UYGULAMALARI

Shadow
Slider

MOBİL UYGULAMA ÇÖZÜMLERİ

c2

Vestek; popüleritesi artan AkıllıTV’lerin internete bağlı birer cihaz haline gelmesiyle, mobil cihazlar ile etkileşim baz alınarak, Android ve iOS tabanlı akıllı telefon ve tabletlerde çalışan AkıllıTV mobil uygulamaları geliştirmiştir.

Söz konusu uygulamalar, Vestel markası dışında 25’ten fazla marka için uyarlanmış; sürekli yapılan güncellemeler ile en yeni Android ve iOS işletim sistemli cihazlarda da çalışacak şekilde uygulama marketleri üzerinden son kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Uygulamalarımız toplamda 5.000.000’u aşan sayıda kullanıcı tarafından indirilmiştir.

Erişilebilirlik çalışmaları kapsamında görme engelliler için bir TV uzaktan kumanda uygulaması geliştirilmiştir.

Vestek; mobil yazılım geliştirme çalışmaları kapsamında; VENUS telefonlara özel yazılım geliştirme çalışmalarında da yer almıştır. İlk sürümleri yayınlanmış olan veri analiz yazılımımız, telefonlara uygulama indirmek için geliştirilen “uygulama dükkanı” formatındaki VMarket yazılımı gibi birçok örnek proje Vestek tarafından geliştirilmiştir.

Vestel marka herhangi bir ürün satın alan bir kullanıcının; aldığı ürünle ilgili bilgilere ulaşabileceği, kendisine en yakın konumdaki bayi ve yetkili servisleri öğrenebileceği, canlı destek uzmanlarından yardım alabileceği “Vestel Mobil Asistan”
yazılımı da Vestek tarafından geliştirilmiştir.

İlk kez VENUS telefonlar için geliştirilen kamera uygulaması; telefonun ana Android yazılımına entegre edilmiştir. Kamera uygulamasının geliştirilmesinde çok daha kapsamlı özelliklerin eklenmesi ile devam edilmekte olup, uygulama 2017 akıllı telefon ürün gamının tamamında kullanılmıştır ve şu anda geliştirilme çalışmaları Vestel ile devam etmektedir.

Zorlu Tekstil Grubu ile bir araya gelinerek geliştirilen nevresim, perde gibi ev tekstil ürünlerini satın almak isteyen son
kullanıcıların alacakları ürünü kişiselleştirebilecekleri Taç Kendin Tasarla mobil uygulaması; Zorlu Holding’in farklı alanlarda
faaliyet gösteren iki şirketinin sinerjisi ile ortaya çıkmış bir diğer başarılı örnek olarak gösterilebilir.